Jakub Sobczyk
Adwokat

zdjecie pracownika

Jakub Sobczyk – adwokat wpisany na listę przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie (członek Izby od 2017 roku). Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Uczelni Łazarskiego oraz studia na kierunku psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Procesualista – specjalizuje się w prawie cywilnym, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów związanych ze sporami konsumenckimi, odszkodowawczymi i spadkowymi. Posiada kilkuletnią praktykę w zakresie postępowań dotyczących kredytów powiązanych z walutą obcą.

Doświadczenie zawodowe zaczął zdobywać już w trakcie studiów, praktykując w renomowanych kancelariach oraz uczestnicząc w pracach studenckiej poradni prawnej. Następnie przez ponad rok pozostawał zatrudniony na stanowisku asystenta sędziego w wydziale cywilnym jednego z warszawskich sądów. Od marca 2018 roku stale związany z Kancelarią Radcy Prawnego Barbary Garlacz.

W ramach współpracy z Kancelarią zajmuje się bieżącą obsługą prawną klientów, w tym obsługą dedykowanej grupy kredytobiorców Deutsche Bank Polska S.A. w ramach specjalnie utworzonego w tym celu zespołu ds. kredytów denominowanych DB. Do zakresu jego obowiązków należą również min.: analiza umów kredytowych, sporządzanie pism procesowych i zastępstwo podczas rozpraw. Ponadto aktywnie uczestniczy w pracach zespołu przy opracowywaniu argumentacji w sprawach, w których banki kwestionują status konsumenta po stronie kredytobiorców. W swojej pracy cechują go wysoki stopień zaangażowania i dążenie do perfekcjonizmu. Wyznaje zasadę, że „miarę własnej satysfakcji zawodowej stanowi stopień zadowolenia klienta”.

Prywatnie interesuje się sportem, podróżami, historią, a za sprawą netflixa również kinematografią. Gdy nie odbiera telefonu to prawdopodobnie właśnie jest na koncercie któregoś z rockowych klasyków. Poczuciem humoru tylko w niewielkim stopniu ustępuje Chandlerowi Bingowi.

powrót

Prowadzimy z sukcesem sprawy wszystkich banków. Specjalizujemy się w sprawach przedsiębiorców frankowych.

Specjalizujemy się w umowach: